Dentální hygienistka

Pro Ty, kteří se s dentální hygienou ještě nesetkali,
nám dovolte, abychom Vám ji trochu blíže představily.

Dentální hygiena je podobor stomatologie a má své nezastupitelné místo v prevenci jako takové. Specializuje se především na prevenci zánětů dásní a parodontózy. Samozřejmě neopomíjí i prevenci zubního kazu či citlivosti zubů. Provádí ji vystudovaná dentální hygienistka – v některých případech sám stomatolog.

V ústech se na zubech tvoří měkký mikrobiální plak, který je příčinou zánětu dásní a zubního kazu. Pokud se na zubech vyskytuje po delší dobu, zmineralizuje a vytvoří se z něj zubní kámen, společně se pak podílí na destrukci parodontu. Prvotním příznakem je krvácení z dásní, což bohužel neinformovaní lidé řeší ústními výplachy či zubní pastou. To však k léčbě nestačí. Je vždy třeba odstranit příčinu, nikoli léčit příznak.

Dentální hygienistka po stanovení úrovně ústní hygieny, stavu dásní a chrupu zahájí léčebný proces tím,že odstraní zubní kámen z nad dásňových i pod dásňových prostor. Po té odstraní ze zubů případné povrchové pigmentace způsobené pitím kávy či čaje, ale především kouřením. Na závěr ještě nacvičí s pacientem správnou techniku čištění zubů a vybere vhodné pomůcky. Velká část odpovědnosti tedy leží na každém z nás, protože jen čisté zuby mohou být zdravé. Samozřejmě je nutné výsledek kontrolovat a udržovat. Dentální hygienu je dobré provádět 2x ročně před preventivní prohlídkou.

Dalším důvodem návštěvy dentální hygienistky může být bělení zubů. To se provádí dvěma základními způsoby. Buď přímo v ordinaci za pomocí bělícího gelu o vyšší koncentraci a speciální lampy nebo formou domácího bělení, kdy se do individuáně zhotovených nosičů nanáší bělící gel. Ten je o nižší koncentraci a doba bělení je cca 14 dní.

Na Vaši návštěvu se těší

dentální hygienistky

Anita Vrubelová a Petra Vilimovská

Dentální hygiena je otevřena i pro cizí pacienty, provádí se bělení zubů a prodávají se bělící produkty i ostatní pomůcky dentální hygieny.

Kontakt

Anita Vrubelová, DiS

Objednávky na tel.: 602 500 025

Petra Vilimovská, DiS

Objednávky na tel.: 606 731 581